O HYDROGRAFICE

Hydrografika:

Každý povrch předmětu, na který má být aplikovaná Hydrografika je připraven jako díl na lakování ... základní nátěr (primer) nebo akrylová barva (báze) dle požadavku zákazníka či jeho představy. ... pak je aplikovaná fólie určitého vzoru (na výběr až z tisíce vzorů) a zabarvení a případně částečné nebo úplné transparence, kde i barva/odstín podkladu vytváří další možnosti  změny vzhledu předmětu v kobinaci částečně nebo plně zabarvené folie. ... viz. vzorník v sekci folie.

 V aplikační vaně vhodné velikosti (dle velikosti předmětu) se na hladinu vody určité teploty položí PVA fólie a nechá se několik desítek vteřin navlhnout. Stříkací pistolí se nanese souvislá vrstva tzv. aktivátoru a nechá se opět několik vteřin působit. Fólie po tomto procesu splyne s hladinou vody. Nyní se předmět protlačuje/ponořuje přes fólii do vody a zároveň, jak obtéká voda předmět, přilne fólie k povrchu předmětu i v nejhlubších záhybech a mezerách ... kudy voda, tudy fólie :)

 Po aplikaci je povrch lesklý a oslizlý, to je vlastnost PVA folie, která nese barevný motiv, který je přenesen na předmět. Po důkladném omytí a usušení povrchu předmětu je povrch uzavřen dvěma a více vrstvami kvalitního 2K laku s UV složkou (běžný čirý dvousložkový autolak) odolného vůči mechanickému poškození a zmíněného UV.

 Vše se provádí ručně. Každý kus je jedinečný a obrovská škála vzorů, motivů a barev fólií dělá z této metody povrchové úpravy jedinečnou ve své technologické třídě ... průběh samotné aplikace ... viz video v Galerie - Hydrografika

Nové komentáře

15.12 | 22:23

Dárek pro mě, který mě opravdu potěšil. Věc vyrobená přímo pro někoho není jen věc, ale skutečný dárek který má své osobní kouzlo.

Sdílet tuto stránku