O PÍSKOVÁNÍ

Pískování:

Pískování, nebo také jinak řečeno triskání je v podvědomí mezi lidmi bráno, jako odstraňování koroze nebo starých nátěrů z kovových, nebo hliníkových předmětů - např. plechové/hliníkové disky.

Je to poměrně rychlá a efektivní metoda, jak uvést nevzhledně vypadající povrch předmětu do čistého a hladkého stavu. Hrubost povrchu určuje druh abraziva, kterého je mnoho druhů a jeho samotná hrubost určuje výsledný stav povrchu.

Proces probíhá za pomoci stlačeného vzduchu, kdy je abrazivo strháváno ze zásobníku do proudícího tlaku vzduchu a vrháno na povrch předmětu, který je potřeba zbavit koroze nebo starého nátěru.

Umělecké pískování:

Tato technika se využívá na dekorování skla, kamene a hliníku, kdy cíleně chceme za pomoci šablony vytvořit pohledový text či obrazec/motiv. K tomu je zapotřebí jemnější zrno abraziva např. křemičitý písek a nižší tlak stlačeného vzduchu. Pískovaná plocha - část šablony se nechá odkrytá a zbytek plochy se musí důkladně zamaskovat, aby písek okolí motivu nepoškodil.

Výsledný efekt této techniky si můžete prohlédnout v Galerii - Pískování.

Nové komentáře

15.12 | 22:23

Dárek pro mě, který mě opravdu potěšil. Věc vyrobená přímo pro někoho není jen věc, ale skutečný dárek který má své osobní kouzlo.

Sdílet tuto stránku